ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
REJESTRACJA

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

serdecznie zapraszam do udziału w IV Ogólnopolskim Sympozjum, poświęconym diagnostyce i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, nad którym Patronat Merytoryczny objęła Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu WLK Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia (piątek) 2019 w Katowicach, w budynku Stalexportu, przy ulicy Mickiewicza 29, o godz. 8.30. To miejsce szczególnie bliskie wielu osobom, w którym odbywały się legendarne już wydarzenia naukowe oraz Zebrania Oddziału Śląskiego PTOiTr. Tematem obrad będą: „Błędy, alergia, powikłania i rehabilitacja w aloplastyce kolana – standardy postępowania”.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa, ponieważ wybrane zagadnienia stanowią istotę długotrwałej biofunkcjonalności endoprotez, są problemem interdyscyplinarnym i ogólnoświatowym oraz stałym przedmiotem polemik. Wzorem poprzednich lat zaprosiłem wybitnych wykładowców, w przekonaniu, że podzielą się z nami bogatymi doświadczeniami zawodowymi, a nadto wezmą aktywny udział w konstruktywnej i twórczej dyskusji. Wierzę, że każdy znajdzie dla siebie interesujące prezentacje, a prelegenci zaciekawią i przekonają uczestników do wyników spostrzeżeń naukowych, prowadzonych badań oraz ich obiektywnej oceny.

 

Po Sympozjum zapraszam na Sesję satelitarną Firmy Stryker – Spotkanie z Ekspertem, którą poprowadzi prof. Jacek Kowalczewski z Kliniki Ortopedii i Chorób Zapalnych Narządu Ruchu CMKP w Otwocku. Program wypełnią: Problem dyslokacji – nowoczesne rozwiązania w pierwotnych i rewizyjnych endoprotezoplastykach stawu biodrowego, Struktury przestrzenne 3D w protezoplastyce biodra i Jak przyspieszyć rewizje kolana ? Wielkim zaszczytem jest Honorowy Patronat wybitnych osobistości naszego regionu, który podnosi w istotny sposób rangę tego cyklicznego wydarzenia.

 

Podziękowania składamy także innym ludziom dobrej woli, rozumiejącym potrzeby dydaktyczne i szkoleniowe młodego pokolenia w zmaganiu się z codzienną rzeczywistością medyczną oraz wyborem nowatorskich metod operacyjnych i implantów. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się przyjechać ponownie na Śląsk i wziąć udział w tym przedsięwzięciu naukowym. Pragnę wyrazić nadzieję, że IV edycja będzie również atrakcyjna i pożyteczna, stanie się okazją do rozpropagowania ważnych osiągnięć naszej specjalizacji i stworzy impuls do podjęcia nowych badań oraz przyczyni się do poprawy wyników leczenia.
 

 


                             Życzę owocnych obrad oraz miłego pobytu w stolicy województwa!

 
                                                                                                                                                Koordynator merytoryczny Sympozjum
                                                                                                                                              Prof. dr hab. n. med. Damian KUSZ

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.